Департамент міжнародного співробітництва
та регіонального розвитку Вінницької ОДА
Приймальня департаменту
(0432) 53-09-59
(0432) 66-14-38
Дата: 20.04.18
uk
  • uk
Проблеми та перспективи подальшого соціально-економічного розвитку обговорили  в Погребищенському районі
Проблеми та перспективи подальшого соціально-економічного розвитку обговорили в Погребищенському районі

11 січня в рамках робочого візиту до Погребищенського району директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко зустрівся з керівництвом району та міста.

Під час робочої наради, сторони розглянули питання виконання місцевого бюджету, надходження до якого у 2017 році склали 101,73 млн.грн, що в порівнянні з 2016 роком більше на 29,7%. Присутні обговорили програму соціально-економічного розвитку території, зокрема участь району в обласному Конкурсі проектів розвитку територіальних громад, реалізацію проектів в екологічній сфері, транспортне забезпечення та актуальні інвестиційні пропозиції.

Також, Володимир Мережко оглянув вільні земельні ділянки та незадіяні приміщення ЗАТ «Райагробуд».

Крім того, посадовець завітав на підприємство по виготовленню мікродобрив ТОВ «АПК-Груп» (ТМ «Ярило»). Компанія, заснована у 2011 році, спеціалізується на розробці, вивченні та впровадженні у виробництво добрив та інших активних речовин, що сприяють розвитку рослинництва.

Також, очільник Департаменту ознайомився з результатами реалізації проектів, які фінансувались за рахунок Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році, а саме: «Реконструкція корпусу №1 КУ «Погребищенська ЗОШ №1 І-ІІІ ст. Погребищенської районної ради Вінницької області»; «Будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям по вул. Шевченка в м. Погребище Вінницької області, в рамках реалізації проекту «Здорове підростаюче покоління – здорова нація. Розвиток спортивної інфраструктури в м. Погребище». Не оминув увагою посадовець і Центр надання адміністративних послуг при Погребищенській райдержадміністрації.

В рамках робочого візиту, Володимир Мережко зустрівся з активом району в приміщенні райдержадміністрації. Своє вступне слово посадовець розпочав з демонстрації відеоролику щодо підсумків соціально-економічного розвитку області у 2017 році.

«В минулому році було здійснено чимало напрацювань в напрямку соціально-економічного розвитку району. На сьогоднішній день в області діє низка напрямків фінансової підтримки громад з бюджетів різних рівнів, саме: Державний фонд регіонального розвитку, обласний екологічний фонд, конкурс проектів розвитку територіальних громад, субвенція з державного бюджету на розвиток інфраструктури для об’єднаних територіальних громад, субвенція на соціально-економічний розвиток та субвенція з державного бюджету на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Вкрай важливо, щоб Погребищенський район все активніше долучався до участі у всіх вищезазначених напрямках. Хочу наголосити, що лише спільними зусиллями, крок за кроком нам потрібно рухатись в напрямку розвитку кожної окремої територіальної громади», - зазначив Володимир Мережко.

Крім того, посадовець розповів присутнім про деталі конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи), мета якого полягає у наданні підприємцям-початківцям можливості здійснювати підприємницьку діяльність, реалізовувати економічну ініціативу та створювати нові робочі місця.

Усі присутні долучились до активної дискусії та мали можливість висловити своє подальше бачення соціально-економічного розвитку району, в тому числі запропонували цікаві ідеї задля залучення інвестицій.

На завершення робочого візиту Володимир Мережко ознайомився з матеріально технічною базою Вищого професійного училища №42 – одного  з найкращих в області навчальних закладів, де студенти здобувають високоякісну освіту за напрямками кухар-кондитер, тракторист-машиніст, слюсар-ремонтник, водій автотранспортних засобів, електро-газозварник та ін.